A ta holka se jen diví.

5. dubna 2013 v 19:18 | P. |  Spisy u kávy
Jsem absolutně nemožná. Ničeho si nevážím, jsem lehkovážná, totálně nezodpovědná, bez jakéhokoliv náznaku dospělosti, bez jakýkoliv ambicí a plánů do budoucna. Jen bych seděla po kavárnách a parcích, koukala do blba, kouřila jednu cigaretu za druhou a pila kafe po hektolitrech. Do toho udělala pár snímků, poslouchala hudbu, přečetla pár kapitol nějaké knížky, kterou znám celou nazpaměť, pak sama napsala pár nesmysluplných, rádoby intelektuálních blbostí a tak pořád dokola.

Nějak jsem ztratila iluze o světě, ve kterém žila. Ztratila jsem tu svoji nechutnou cílevědomost, kdy jsem se viděla jako vědkyně století, která všechny vyléčila z rakoviny. Co je na tom nejhorší? Najednou se mi neuvěřitelně ulevilo. Vážně, představa, že ze mě bude budižkničemu, totální vagabund a bohém mě naplňuje neuvěřitelným štěstím. Ach, jak ráda bych žila v době beatníků! Jak šťastná bych byla, kdybych prožila stejný život jako Patti S. Jak volně bych se cítila, kdyby na mě z každé strany nedoléhalo: "Zodpovědnost! ...tím se nemáš šanci uživit! Kolik lidí, co vystuduje JAMU, DAMU, FAMU a jiné školy tohodle typu, se tomu vážně věnují? bla. bla. bla." Co je na tom špatného, když chci jít za voláním umělecké divočiny? Když nechci trávit celý svůj život v laboratoři s myšmi a hodinovými sklíčky?
Připadám si jako totálně z jiné planety. Zatímco ostatní moje spolužačky jsou plné entuziasmu z účastni v matematických, biologických, chemických, historických a dalších obludných olympiád, já bych pokaždé, jakmile tohle téma přijde na pořad večera, byla raději neviditelná. Nemám ráda tu soutěživost a tu agresivitu, kdy vám málem vyškrábou oči, utrhnou ruce a nohy, málem sní i váš mozek, jen a jen aby ty ambiciózní mařeny vyhrály. Taky jsem taková byla. A teď když se na to dívám s odstupem, děsí mě to. Takže nakonec děkuji Bohu, že se ze mně stala tahle rozmazlená nerozhodná nezodpovědná "umělecká" ztracená duše...

Jů, to je alespoň smyslupný článek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miky Miky | Web | 13. května 2013 v 10:03 | Reagovat

Holka, ty jsi já. Protože místo toho, abych se hnala za ukončením svého vzdělání mě znají ve všech místních kavárnách jménem a uctivě mě zdraví z dáli. A místo toho abych se účastnila toho super procesu příjmacích zkoušek na VŠ tak radši plánuji jak projedu Anglii. A když vidím svoje ambiciózní spolužáky co nevidí dál než za maturitu, dělá se mi mírně nevolno.
A ať to zní jakkoli hloupě, tak já ti rozumím. Naprosto.

2 Inis Inis | 16. května 2013 v 18:50 | Reagovat

Buď je něco ve vzduchu nebo chytáme divné vly. Já jsem na tom stejně :) a někam bych jela.. :) :-)

3 chelsea-jordan chelsea-jordan | E-mail | 29. května 2013 v 21:30 | Reagovat

Jako kdybych četla o sobě O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama