Leden 2012

I'm Sherlocked.

22. ledna 2012 v 15:19 | P. |  Kulturní koutek
Vím, nadpis článku je tak neuvěřitelně originální, že se až sama divím, kde se to ve mně bere, ale jedno mi musíte věřit - je bezpochyby pravdivý. Vlastně... od doby, kdy se na stránkách přeplněných ilegálním obsahem, jejichž vody brázdí ti nejnebezpečnější piráti světa, objevil soubor s název 0201_scandal_in_belgravia.avi (a pak ve dvou týdnech na něj navazující pokračování), téměř veškerý svůj čas jsem trávila tím, že jsem zhlížela jeden díl za druhým pořád dokola. Do zblbnutí. Výsledek? Jsem zblblá. Do Sherlocka Holmese. Do celého jeho .

Každopádně tohle neměl být článek o tom, jak si plánuji se svou platonickou láskou bohémský život plný cynismu, sarkasmu a ironie. :] Především jsem chtěla napsat recenzi, i když si nejsem jistá, do jaké míry bude objektivní (hihi, nejspíš vůbec).
Téměř celá druhá série se od té první poměrně dost liší. Zatímco první má spíše takový detektivní ráz, je plná akce, záhadných vzkazů, neznámých cizinců a zločinců, druhá je spíše hodně o vzájemných vztazích mezi jednotlivými zápornými a kladnými postavami, o jejich intrikách a nástrahách. Tedy alespoň dva příběhy, pravda, The Hounds of Baskerville by se podle popisu řadil spíše do první, než druhé série. Proto asi bude lepší jednotlivé díly popsat jednotlivě, než je házet do jednoho pytle, páč bych se do toho za chvilku zamotala a v té změti písmen bych se sama neorientovala, natož pak nějaký nebohý náhodný čtenář mého blogu, který by možná byl schopen přelouskat jeden, při velké výdrži dva odstavce a pak by zděšeně utekl. :]