La la love you

19. listopadu 2011 v 17:58 | P. |  Spisy u kávy
Na jednom serveru, kam se umisťují povídky, úvahy, zamyšlení, výjevy ze života apod., jsem četla jeden takový trochu delší "odstavec" jedné dvanáctileté dívenky o tom, jak si představuje lásku. Nemůžu říct, že by ten článeček měl nějakou větší pointu. Vlastně kdybych nečetla i nějaké další povídky této dívčiny, které jsou většinou jen plné sexu (což mě vzhledem k jejímu věku docela dost udivuje) a "velmi složitých životních situací", jenž bývají většinou úplně banální, asi by mě tento výtvor o lásce vůbec nenakopl k tomu něco napsat.
Pro úplné pochopení, proč jsem se rozhodla na článek reagovat, bych jej měla alespoň trochu shrnout. Samozřejmě, že bych vám sem mohla hodit odkaz, ale bůh ví proč z nějakých mě i vám neznámých důvodů se mi to příčí. Takže ve zkratce: bez lásky by na světě bylo líp.


S tím bych nemohla souhlasit, ani kdybych se rozkrájela. Dobře, uznávám, že pokud někdo někoho doopravdy miluje, nedokáže myslet na nikoho jiného, u každé věci, která vzbudí sebemenší asociaci právě na tohohle člověka, má ona osoba z ničeho nic motýly v břiše a nedokáže se na pranic soustředit, a pokud je tento výčet důkazů neopětovaný, vážně to u srdce zabolí a v tomto momentě si větu: "Bez lásky by bylo líp" říká snad každý druhý.
Ale pokud se na celou záležitost podívám svým naivním pohledem, kterého se stále nemůžu zbavit, říkám si, že pokud najdete někoho na kom vám doopravdy záleží a máte ho velmi rádi, i když ten dotyčný vás bere jen jako jednu ze svých kámošek, má to taky něco do sebe. Sice je ten celý vztah o něčem jiném, ale… Už jen ta jeho blízkost musí vykouzlit na tváři úsměv.
Zatím se ale jen a pouze bavíme o lásce, kterou k sobě chovají kluk a holka, a tak trochu jsem to zúžila jen na věkovou kategorii zhruba 15-17 let, páč doopravdy netuším, jak to chodí mezi staršími. Přesto si myslím (svým způsobem jsem o tom stoprocentně přesvědčená), že láska holka-kluk není jediná. Ona výše zmíněná dívčina psala, že by byla ráda, kdyby byl celý svět bez jakékoliv lásky, kterou by v tomto případě nenahradila nenávist, ale lhostejnost.
Podle mého názoru ale úplně zapomněla na lásku mateřskou, přátelskou (pokud se to tak dá říct), lásku k nějakému místu, věci atd. Bez těch lásek by naše emocionální stránka doopravdy klesla na bod mrazu a z nás by se stalo něco podobného necitelným robotům. Jak někdo může říct, že by bez lásky bylo líp? Potom by všichni byli vychováváni s chladnou lhostejností, naučeni stejným způsobům a stejnému vnímání světa. Nikdy by sice nepoznali nějaké zklamání ze ztráty milovaného věci nebo osoby, ale na druhou stranu by nepoznali ani vroucí podporu milovaných. Nikdy by sice nepoznali hořkou příchuť neopětované lásky, ale zase… zároveň by nikdy nezažili to opravdové štěstí, když trávíte svůj čas s někým, koho máte nadevše rádi a kdo má nadevše rád vás. Láska má zkrátka jako každá z věcí na dnešním světě spoustu temnějších stránek, avšak o to více si poté musíme cenit těch světlých, protože bez lásky, bez lásky by polovina lidí ve svém životě ničeho nedosáhla, páč, jak už jsem říkala předtím, láska nemusí znamenat vyloženě jen "líbí se mi kluk, ale já jemu ne! co budu dělat?" Láska se dá vyložit různými způsoby, každý ji chápe, vnímá i prožívá trochu jinak, a proto mi přijde líto něco tak rozmanitého a jedinečného odsoudit...

Tímto bych to chtěla uzavřít. Život a svět bez lásky je naprostá blbost!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Přáli byste si svět bez lásky?

Ano. 14.3% (1)
Nepřemýšlel/a jsem o tom. 14.3% (1)
Nevím. 0% (0)
Ne. 71.4% (5)

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 19. listopadu 2011 v 18:23 | Reagovat

Napsala jsi to skvěle. Je pravda, že občas si říkám, že by mi bylo bez lásky líp (skoro pořád, protože se furt neobjevuje ten pravý), ale lásky je hrozně moc druhů. A myslím, že nějaká ta přátelská láska určitě existuje. Jsou přece lidé, které nemáme tak moc rádi, a naopak lidi, pro které bychom se rozkrájeli. To přece musí být láska. Mnohem větší a trvalejší (někdy) než k nějakému člověku, kterého máme k sobě vlastně nejblíž. Čímž se do toho nechci zamotat a říkat, že je nějaká láska lepší než jiná. Prostě je láska důležitá.

2 P. P. | Web | 19. listopadu 2011 v 18:31 | Reagovat

Je důležitá. A právě proto mi přišlo tak líto, že ji někdo ve zhruba 100 slovech úplně odsoudil. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama