Listopad 2011

Sladce hořká závislost I.

20. listopadu 2011 v 23:30 | P. |  Intelektuální chvilka
Stále sbírám odvahu podívat se na Requiem for a dream. A stále ji nikde v sobě nemůžu nalézt. Proto jsem se rozhodla, že místo odvahy začnu shánět někoho, komu u tohoto filmu můžu rozdrtit ruku, aniž by to tomu dotyčnému působilo větší obtíže (menší by holt musel nějak přetrpět). Zatím jsem ale žádného masochistu v okruhu svých nejbližších přátel nenašla a držet za ruku někoho, koho bych našla přes inzerát: "Hledám masochistu, nutně!", se mi nejeví jako zrovna ten nejlepší nápad. Proto jsem se alespoň pro začátek rozhodla, že si alespoň o tomto tématu vyhledám nějaké informace a vzhledem k tomu, že mne téma závislost zaujalo, jsem se rozhodla napsat tento článek.

La la love you

19. listopadu 2011 v 17:58 | P. |  Spisy u kávy
Na jednom serveru, kam se umisťují povídky, úvahy, zamyšlení, výjevy ze života apod., jsem četla jeden takový trochu delší "odstavec" jedné dvanáctileté dívenky o tom, jak si představuje lásku. Nemůžu říct, že by ten článeček měl nějakou větší pointu. Vlastně kdybych nečetla i nějaké další povídky této dívčiny, které jsou většinou jen plné sexu (což mě vzhledem k jejímu věku docela dost udivuje) a "velmi složitých životních situací", jenž bývají většinou úplně banální, asi by mě tento výtvor o lásce vůbec nenakopl k tomu něco napsat.
Pro úplné pochopení, proč jsem se rozhodla na článek reagovat, bych jej měla alespoň trochu shrnout. Samozřejmě, že bych vám sem mohla hodit odkaz, ale bůh ví proč z nějakých mě i vám neznámých důvodů se mi to příčí. Takže ve zkratce: bez lásky by na světě bylo líp.