Když jsou holky, holky a holky...

10. srpna 2011 v 19:42 | P. |  Spisy u kávy
Dlouho jsem nic pořádného nesepsala, tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas to napravit. Volných chvil mám teďka víc než dost, takže bych je mohla svým způsobem i docela rozumně využít. Posledních pár dní jsem strávila většinu svého volna tím, že jsem projížděla klasické dívčí webíky jako všem dnes známá krasna.cz apod. a ze všech těch článků a následných komentářů jsem celá taková na rozpacích. Proto bych chtěla výše zmíněnému "problému" věnovat pár řádků.

Asi málokterý normální člověk má tento druh webových stránek rád, abychom byli upřímní, spíše jimi opovrhuje, automaticky zavrhuje, a pokud přidá komentář tak jen proto, aby slečny, jež svými články na tento web přispívající, co nejvíce shodil. Spousta lidí si ovšem neuvědomuje, že se na těchto stránkách můžou objevit i inteligentní duše, které se snaží poskytnout nejen nějaký povrchní článeček o tom, jak být co nejvíc cool a sbalit svého dlouhodobě (či krátkodobě, upřímně většina slečen v tom nevidí rozdíl, já bych ve svých 11 letech v tom také rozdíl neviděla... ;-)) vyhlédnutého idola, z nějž se dříve nebo později stane její miláček, ale snaží se do hloubky zamyslet nad určitými problémy, které by mohly dívky v mém věku trápit.
Samozřejmě, musím bohužel přiznat, že princezen s obarvenými vlasy a pěticentimetrovou vrstvou make-upu na obličeji, jež tak rády žvatlají o přirozenosti, vyváženosti a zdravém sebevědomí, je tam přeci rapidně více než těch vyspělých, rozumných, zkušenějších slečen. Tak se ale tyto výjimečné slečny zničehonic ocitnou ve stejné místnosti, v níž bivakují i ostatní dívky, a nikoho už nezajímá, že jsou jednoduše jiné. Narážky na svůj nikdy neexistující BARBIE styl si musí vyposlechnout tak či tak.


Čímž se dostávám ke své myšlence, na kterou jsem při procházení těchto webů přišla: jsou holky, holky a holky. Holky se vesměs vyznačují tím, že ty ostatní dvě skupiny pouze ponižují, nesnaží se je nějak pochopit, podívat se na záležitost z jejich úhlu pohledu nebo je alespoň nechat být.
Druhé holky byste upřímně bez líčení nejspíš nepoznali. Ale u nich ani tak nejde o to, že se líčí a oblékají se, jako by byly dívkami pro všechno, ale hlavní problémem u nich je, že to nedělají, aby ukázaly svou osobnost a povahu. Nejčastěji se pro tento typ holky rozhodly proto, že chtějí jít s davem a jednoduše zapadnout mezi ty tuctové slečny, které se podle jejich názoru líbí dnešním klukům (nebudu říkat, jestli se líbí, nebo ne, já se v klucích vůbec nevyznám, takže bych vařila z vody a jen hloupě žvatlala, jak už to většina lidí dělává... :-)).
A nakonec holky to všechno zachraňují. Patří sem kdokoliv, kdo se cítí být sám sebou a nesnaží se hrát si na někoho jiného. Tudíž sem může patřit i holka s obličejem jako klaun, ale hlavně, že v sebe věří, záměrně se nepodceňuje (znáte to, ne? když někdo říká, jak je strašný a přitom chce pokaždé slyšet: "Ale néé, si úžasná, beruško!") a vyhovuje jí to tak. Svým způsobem bych tuhle skupinu mohla shrnout jako holky, co jsou se sebou spokojené. Nezáleží na tom, jak vypadá, ostatně to je každého věc, ale o tom, jak k sobě přistupuje.

Jak tak o tom přemýšlím, vlastně jsem řekla všechno, co jsem chtěla. Snad to jen ještě v jednom odstavci urovnat. Takže, webíky nejsou zlé, většinou je to jen o tom, že na ně přispívají nesprávní lidé, ale MŮŽETE TAM NAJÍT VÝJIMKY, které narozdíl od ostatních nejsou povrchní a pouze v samy sebe věří! :-))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | 11. srpna 2011 v 22:05 | Reagovat

No konečně nějaký článek ;-)

2 Miky Miky | Web | 3. září 2011 v 12:12 | Reagovat

juch, juch, juch a juch!!!! máš úplnou pravdu :) ani holky se nedají házet do jednoho pytle - ačkoli to všichni aspoň naoko dělají.... nojo, je to holt jednodušší :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama