What's the buzz?!

6. května 2011 v 17:37 | P. |  Spisy u kávy
Aneb kam se, sakra, pořád všichni ženete?!

Kamkoliv jdu, cokoliv dělám, kdekoliv jsem, s kýmkoliv jsem, vidím většinou úplně odlišné věci, zakouším jiné zážitky, poznávám něco jiného. Ale vždycky přece jen vidím alespoň jednu věc, kterou mají všechny tyto momenty společnou - neustálý spěch. Absurdní, nesmyslný shon, pomalu pojídající veškerý volný čas a zbývající energii, kterou člověk přes celý týden postupně ztrácí. A přitom si myslím, že u většiny lidí je to jen otázka špatné organizace (mluví ze mě vlastní zkušenost... :-)). Na druhou stranu mi ale přijde, že se problém vyčerpání a neustálého stresu stal pro hodně lidí už takovou samozřejmostí, že by si polovina z nich s časem, který by jim díky dobré koordinaci vznikl, nevěděla rady. Nejspíš jim nevadí utíkat z jednoho místa na druhé, poté opět zpátky, mezitím zkysnout chvíli na počítači, zabít čas na sociálních sítích a kecálcích jako ICQ nebo skype, dospět k názoru, že se už nikomu nikam nechce, zůstat doma a koukat se na filmy až do půl desáté v noci. Pak si říct, že by se přece jen mělo udělat něco do školy, přece se jen zítra píše písemka z fyziky a nikdo by nechtěl dostat kouli, že... A než se člověk naděje, je dvanáct. Vyčistit zuby, spáchat nějakou tu hygienu a do postele se člověk dostane při nejlepším do jedné. Ráno v šest začne zvonit budík a při prvním styku se zrcadlem se naskytne krásný pohled na tak velké kruhy pod očima, že by se na nich dalo houpat. A pak po další celý den budou následovat různé stížnosti na nevyspalost kvůli spěchu a spoustě povinností. Neříkejte mi, že tohle se vám alespoň jednou nestalo... ;-))
Kdyby ovšem tohle byl jediný příklad shonu, tak neřeknu. Ale kromě toho, že si prostě většina mých vrstevníků není schopna zorganizovat čas a potom si ještě stěžují, jak strašně zaneprázdnění jsou, tak mi přijde, že se snaží strašně rychle dospět. Snaží se mluvit jako dospělí, ale přitom se zároveň chovají jako malé děti. Já chápu, že je to asi otázka věku a že to nejspíš po nějaké době vyšumí, ale přijde mi hloupé, když mě někdo kibicuje, že se chovám dětinsky a nedospěle, a za chvilku se sám chová, jako by utekl ze školky. Nemyslím si, že bych byla nějaká přespříliš dětinská a hloupoučká, stupidně uhihňaná. Jsem taková, jaká jsem, soudím, že jsem klasický prototyp svého věku. Ale hodně mých spolužaček si na sebe napatle tuny make-upu s pocitem, že dobudou svět a u lakování nehtů se baví o tom, kolik kluků jim dalo na facebooku "Líbí se mi" (nebo napsalo komentář ve stylu "Ty jsi kost") k nějaké jejich přiblblé fotce, na které do zrcadla špulí své rozkošné na červeno namalované rtíky. Na jednu stranu mi to přijde strašně absurdní a směsný, ale zároveň je mi z toho do pláče. Vážně - kam se ztrácejí ti normální lidi, kteří si chtějí v klidu zažít svou první lásku bez toho, aby někdo vymýšlel složité tajné plány na to, jak toho určitého vyvoleného "klofnout", kteří si chtějí normálně popovídat u kafe v kavárně a ne hned chodit do KFC nebo McDonaldu? A jestli já se chovám dětinsky tím, že prostě nechci vypadat vlezle a prodejně, tak jak se potom chovají ti, kteří nemají problémy napsat úplně cizímu člověku a hned s ním zavést řeč o docela osobních věcech?
Ach jo, jak tak o tom uvažuju, tak se obávám, že mi asi za chvilku nezbyde nic jiného než se debilně culit a k historkám ostatních přispět jen tím, že řeknu: "Zabíííls." (říkám, je to absurdní... :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 12. května 2011 v 20:37 | Reagovat

Máš zajímavé názory :) Klidně "spřátelím", neboť mě tvůj blog moc zaujal. Máme blogy docela podobné, hlavně tématicky - deníky, úvahy ;) Mám si tě tedy zapsat pod přezdívkou P.? :))

2 P. P. | Web | 13. května 2011 v 15:31 | Reagovat

Jojo. :-)

3 patek philippe replica watch patek philippe replica watch | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 8:08 | Reagovat

I can not take part now in discussion - it is very occupied. I will be free - I will necessarily write that I think.
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama